Piątek, 31 października 2014r.

Parafia pw. św. Jerzego w Poznaniu

                                     
news menu leftnews menu right
Parafia pw. św. Jerzego w Poznaniu Witamy na stronie parafii św. Jerzego w Poznaniu

Myśl to święta i pobożna
modlić się za zmarłych (por. 2 Mach 12,45)

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Szczegóły w ogłoszeniach.

Biuro Parafialne

 

  ul. Swoboda 43a 

  60-389 Poznań

  tel.: 061 867-17-81

  - wt. czw. i sob 10:00-12:00

  - wt. i śr. 16:00-18:00

 

30 niedziela zwykła, 26 października - 2 listopada 2014 r.

1. Msze św. w tym tygodniu:

a) w sobotę – 1.XI. – Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 7,00, 8,00, 9,30, 11,00, 12,30 i 19,00

b) w przyszłą niedzielę – 2.XI. – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – msze św. jak w każdą niedzielę.

2. Dzisiaj po mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu dla młodzieży i prowadzona przez młodzież. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

3. Ostatnie nabożeństwa różańcowe w tym roku:

dla dzieci w poniedziałek, środę i w piątek o g. 17,00

dla dorosłych od poniedziałku do piątku oprócz środy o g. 18,15

dla młodzieży w czwartek o g. 19,45

4. Spotkania kręgów biblijnych dla dorosłych w poniedziałek, a dla młodzieży w środę po mszy św. wieczornej.

5. We wtorek po mszy św. wieczornej zebranie dla członków Zespołu Caritas, którzy w przyszłą niedzielę zbierać będą przed kościołem do puszek ofiary na dar serca dla ubogich Parafian, obecnie na skromny chociaż upominek dla dzieci na święta.

6. W środę o g. 17.45 nabożeństwo różańcowe, o 18,30 Nowenna, o 19,00 msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji próśb i podziękowań. Na tej mszy św. modlić się będziemy w int, Zespołu charytatywnego i wszystkich wspierających ubogich oraz tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

7. W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we mszy św. W tym dniu wielbimy Boga wieków w Jego świętych, w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego odwiecznemu prawu. Dla nas są oni drogowskazem na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z naszym Ojcem w niebie.

Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw żałobnych, które zostaną odprawione na wszystkich cmentarzach poznańskich w uroczystość Wszystkich Świętych o g. 15,00.Na rozległym cmentarzu miłostowskim będą miały miejsce dwa nabożeństwa: jedno w części od ul. Gnieźnieńskiej i drugie od ul. Warszawskiej.

Na najbliższym dla nas cmentarzu przy ul. Nowina o g. 15,00 msza św. z kazaniem, następnie procesja na cmentarzu do pięciu stacji, zakończona błogosławieństwem przy Pomniku Serca Pana Jezusa.

Przypominamy także, że w dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii ś. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

8. W niedzielę– 2 XI. – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny . Niech nie zabraknie nas w tym dniu w dniu w kościele, aby wspólnie modlić się za naszych zmarłych, o których chcemy pamiętać, a także i za tych o których inni zapomnieli. Dusze Czyśćcowe oczekują od nas pomocy. W naszej świątyni msza św. za zmarłych już 4845 naszych Parafian i za wszystkich wiernych zmarłych zostanie odprawiona w niedzielę o g. 9,30, na którą bardzo serdecznie zapraszamy. Natomiast dzieci prosimy na godzinę 11,00 na mszę św., aby w ten sposób uczyć je pamięci o zmarłych, bo jeśli ich teraz tego nie nauczymy, to kto będzie modlił się za nas po naszej śmierci.

9. Różaniec za zmarłych połączony z jednorazowymi wymieniankami naszych Drogich Zmarłych będziemy odmawiać w sobotę i niedzielę o g. 18,00. U Panów, którzy sprzedają Przewodnik Katolicki, który zawiera bardzo dużo ciekawych artykułów m.in. Synod w Watykanie – o czym dyskutowali biskupi?, czy w życiu publicznym można kierować się sumieniem? – rozmowa z prof. Łączkowskim, byłym sędzią Trybunału Konstytucyjnego i do nabywania którego zachęcamy, można jeszcze otrzymać gotowe formularze na jednorazowe wymienianki, które czytelnie wypełnione prosimy składać wraz z ofiarą do przyszłej niedzieli do skrzynki ustawionej przy wejściu do kościoła.

 

Zmarli nasi parafianie w tym tygodniu:

+ Stanisława Przybecka – ul. Promyk l. 92

+ Maria Schroeter – ul. Bułgarska l. 86

+ Genowefa Pietrzak – ul. Bukowska l. 76

+ Helena Mól – ul. Bułgarska l. 95

+ Zbigniew Wypychowski – ul. Swoboda l. 55

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 
« PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 3

projekt i realizacja: machowiak.eu