Piątek, 25 kwietnia 2014r.

Parafia pw. św. Jerzego w Poznaniu

                                     
news menu leftnews menu right
Parafia pw. św. Jerzego w Poznaniu Witamy na stronie parafii św. Jerzego w Poznaniu

Alleluja!!!

Jezus żyje!
On prawdziwie zmartwychwstał!

Biuro Parafialne

 

  ul. Swoboda 43a 

  60-389 Poznań

  tel.: 061 867-17-81

  - wt. czw. i sob 10:00-12:00

  - wt. i śr. 16:00-18:00

 

Uroczystośc Zmartwychwstania Pańskiego 20-27 kwietnia 2014 r.

1. Jutro II dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. tak jak w niedzielę o g. 7,00; 8,00; 9,30; 11,00; 12,30; 15,30; 19,00.

Tego dnia, tradycyjnie już jak co roku w naszych kościołach składamy ofiarę na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i Szkoły Katolickie.

2. Biuro parafialne czynne według ustalonego planu, z wyjątkiem czwartku przedpołudniem.

3. W środę o g. 18.00 Godzinki, o 18,30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o 19.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań.

4. W czwartek o g. 8,00 Msza św. w int. Czcicieli Miłosierdzia Bożego, a od g. 18,00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W czwartek, 24 kwietnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona naszej parafii. Ze względu na to, że trwa Oktawa Wielkanocy, naszą parafialną uroczystość odpustową przenosimy na wtorek 29 kwietnia. Połączymy ją z uroczystym wniesieniem do naszego kościoła relikwii wtedy już Świętego Jana Pawła II. Chcemy tę uroczystość przeżyć nie tylko zewnętrznie, ale i duchowo. Dlatego przez 3 dni w czwartek, piątek i sobotę na Mszach św. o g. 19,00 nauki głosić będzie znany nam dobrze ks. dr Rafał Pajszczyk. Samej uroczystości przewodniczyć będzie ks. bp Damian Bryl. O g. 18,00 rozpocznie się procesja z relikwiami Ojca Św. z plebani i przejdzie ulicami Swoboda, Bukowska, Grochowska i na wysokości naszego kościoła parkową alejką wejdziemy do naszej świątyni na uroczystą Eucharystię. Więcej szczegółów podamy w przyszłą niedzielę, ale już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Was Drodzy Parafianie na tę niecodzienną i niepowtarzalną uroczystość.

6. Ofiary na Seminarium Duchowne od członków Towarzystwa Przyjaciół tej uczelni, ze względu na dzisiejsze święto zbierać będziemy w przyszłą niedzielę w biurze parafialnym.

7. Także przyszła niedziela została wyznaczona jako wiosenna niedziela pomocy dla naszego Seminarium Duchownego. Gościć będziemy kleryków, którzy przed kościołem zbierać będą do puszek ofiary na utrzymanie swojej uczelni.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej bardzo serdecznie zapraszamy na przedstawienie i koncert ku czci już Świętego Jana Pawła II w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszego parafialnego zespołu GLORIA DEO. Tego wieczoru nastąpi również rozstrzygnięcie parafialnego konkursu papieskiego, połączone z prezentacją nagrodzonych prac i wręczeniem nagród.

9. Zachęcamy do nabywania nowego świątecznego numeru „Przewodnika Katolickiego” z ciekawymi artykułami a mianowicie o tym, jak przeżywana jest Wielkanoc w Jerozolimie oraz jakie znamy dowody Zmartwychwstania Pańskiego; przygotowanie do kanonizacji Jana Pawła II – jak dziś wygląda dom Papieża w Wadowicach i jakie eksponaty znajdują się w jego muzeum, a także o tym w jak niecodzienny sposób papież wpływał na życie niektórych więźniów. W tym numerze wspaniała pamiątka kanonizacyjna – książka Miłość jest piękna z wyborem myśli Jana Pawła II o miłości a także 12 – stronicowy dodatek z relacją przekazania krzyża Światowych Dni Młodzieży Polakom przez papieża Franciszka oraz o Chrzcie Polski i jego znaczeniu dla tworzącego się wówczas państwa polskiego.

10. Przyszła niedziela – II Wielkanocna – to niedziela Miłosierdzia Bożego Prawdę o Miłosierdziu Bożym trzeba nam nie tylko przybliżyć – ale może i na nowo odkryć. Nie tylko w trudnych i ciężkich momentach życia, ale i każdego dnia trzeba nam się zwracać do Miłosierdzia Bożego o pomoc i opiekę. Zbiórkę do puszek na Caritas naszej Archidiecezji ze względu na niedzielę pomocy dla naszego seminarium przekładamy na sobotę 3 maja.

 

Składamy sobie dzisiaj życzenia. Jako ludzie wierzący pragniemy, aby wiara w to, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i jest wśród nas, przenikała nasze życie i była obecna w każdym jego wymiarze – zwłaszcza w wymiarze rodzinnym, społecznym i narodowym. Niech budzi ona naszą wiarę i nadzieję na lepszą przyszłość budowaną na prawdzie, sprawiedliwości i wzajemnej miłości.

 

Zmarli nasi parafianie w tym tygodniu

+ Urszula Łyczywek – ul. Marcelińska l. 76

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

 
« PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 3

projekt i realizacja: machowiak.eu