Sobota, 20 grudnia 2014r.

Parafia pw. św. Jerzego w Poznaniu

                                     
news menu leftnews menu right
Parafia pw. św. Jerzego w Poznaniu Witamy na stronie parafii św. Jerzego w Poznaniu

W Adwencie zapraszamy na Roraty.

Szczegóły w ogłoszeniach.

Biuro Parafialne

 

  ul. Swoboda 43a 

  60-389 Poznań

  tel.: 061 867-17-81

  - wt. czw. i sob 10:00-12:00

  - wt. i śr. 16:00-18:00

 

3 niedziela Adwentu 14-21 grudnia 2014 r.

1. Msze św. w tym tygodniu:

a/ RORATY

dla dorosłych codziennie o g. 6.45

dla dzieci – od poniedziałku do piątku o g. 17.00

dla młodzieży – sobota g. 6.45

b/ pozostałe msze św. według stałego planu

2. Biuro parafialne czynne będzie wyjątkowo tylko we wtorek i środę od g. 16.00 do 18.00.

3. W środę o g. 18,00 Godzinki, o 18,30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o 19,00 msza św. w intencji próśb i podziękowań.

4. W środę po mszy św. wieczornej krąg biblijny dla młodzieży.

5. W czwartek od g. 18,00 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą członkowie ruchu szensztackiego a o g. 19,00 msza św. w ich intencji.

6. W piątek we mszy św. wieczornej uczestniczą małżeństwa z oazy Domowego Kościoła.

7. W tym tygodniu powołał Pan Bóg do siebie śp. Hilarię Zarzycką członkinię 2 Róży Różańcowej. Jej pogrzeb odbył się w Otorowie. W naszym kościele w sobotę 20.12 o g. 8,00 msza św. pogrzebowa, parafialna a po niej Różaniec.

8. W sobotę w godzinach od 9.00 do 12.00 przyjdziemy ze spowiedzią i komunią św. kwartalną i świąteczną do naszych chorych i starszych Parafian. Nowe osoby pragnące przyjąć sakramenty święte prosimy zgłaszać do piątku włącznie.

9. Liturgia chrztu św. w tym miesiącu w przyszłą niedzielę i w I święto Bożego Narodzenia na mszy św. o g. 14,00. Katecheza dla rodziców i chrzestnych łączna na te 2 terminy w poniedziałek o g. 18,00 w salce katechetycznej.

10. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary od członków Towarzystwa Przyjaciół naszego Seminarium Duchownego na potrzeby tej uczelni.

11. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum będą w wyznaczonych grupach w poniedziałek, wtorek i środę o g. 17,45 /po Roratach dla dzieci/.

12. W przyszłą niedzielę będzie można nabywać u ministrantów za dowolną ofiarę tradycyjne sianko pod wigilijny obrus. Są jeszcze do nabycia świąteczne świece Caritasu.

13. Na tablicy ogłoszeń wywieszono informację naszej Policji ostrzegająca wszystkich a zwłaszcza starsze osoby przed różnego rodzaju oszustami i złodziejami posługujących się różnymi metodami. Prosimy zapoznać się z tym tekstem i być bardzo ostrożnym, ponieważ i na terenie naszej parafii zostały okradzione starsze osoby.

14. U Panów, którzy sprzedają Przewodnik Katolicki, a który zawiera m. in. artykuły o tym, czym jest prawdziwa radość w Adwencie, o niestety coraz słabszej więzi przynależności do swojej parafii oraz jak nie wpaść w pułapkę świątecznej promocji, kredytów i rat „zero procent” – rozmowa z rzecznikiem praw konsumenta można zaopatrywać się w wigilijne opłatki.

15. Caritas naszej Archidiecezji organizuje kolejną Wigilię dla ubogich i bezdomnych. Z tej okazji zwraca się jak w ubiegłych latach z prośbą o pomoc w postaci upieczenia ciasta suchego i bez kremu. Osoby, które chciały by upiec takie ciasto proszone są po mszy św. do zakrystii w celu zapisania swej gotowości oraz ilości tego ciasta. Ze względu na to, że Wigilia jest w tym roku w środę, ciasto prosić będziemy o dostarczanie dopiero w poniedziałek 22 grudnia aby nie wyschło do Wigilii.

Przy tej także okazji bardzo serdecznie dziękujemy tym Parafianom, którzy dostarczyli swoją „Tytkę dla ubogich” „Bóg zapłać”.

16. Dzisiejsza trzecia niedziela Adwentu zwana jest niedzielą radości. Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Poprzez udział w sakramencie pojednania oraz Roratach przygotowujemy nasze serca, aby z radością „obchodzić wielką tajemnicę naszego zbawienia”.

 

Zmarli nasi parafianie w tym tygodniu:

+ Władysława Frankowiak – ul. Swoboda l. 86

+ Jolenta Zimniak – ul. Poranek l. 74

+ Jan Najder – ul. Bukowska l. 75

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie..

 
« PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 3

projekt i realizacja: machowiak.eu