Wtorek, 23 września 2014r.

Parafia pw. św. Jerzego w Poznaniu

                                     
news menu leftnews menu right
Parafia pw. św. Jerzego w Poznaniu Witamy na stronie parafii św. Jerzego w Poznaniu

Od 1 września msze święte

według zwykłego porządku.

Biuro Parafialne

 

  ul. Swoboda 43a 

  60-389 Poznań

  tel.: 061 867-17-81

  - wt. czw. i sob 10:00-12:00

  - wt. i śr. 16:00-18:00

 

25 niedziela zwykła, 21-28 września 2014 r.

1. Msze św. według ustalonego planu, podobnie czynne będzie biuro parafialne z wyjątkiem soboty.

2. Dzisiaj przed kościołem zbieramy do puszek ofiary na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wydział Teologiczny i Szkoły Katolickie, a w starym biurze parafialnym ofiary od członków Towarzystwa Przyjaciół naszego Seminarium Duchownego.

3. Krąg biblijny dla dorosłych w poniedziałek, a dla młodzieży w czwartek po Mszy św. wieczornej.

4. We wtorek o g. 19,45 spotkanie w kościele rodziców i młodzieży z klas I gimnazjum, która chce rozpocząć przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

5. W środę o g. 18.00 Godzinki, o 18,30 Nowenna, a o 19.00 Msza św. do MBNP w intencji próśb i podziękowań.

6. W czwartek o g. 8,00 Msza św. w int. Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

7. W czwartek od g. 18,00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W piątek 26 września Wspólnota Żywego Różańca z naszej parafii udaję się do katedry na godziną adorację Najświętszego Sakramentu na g. 12,00. Zapraszamy do licznego udziału.

9. W sobotę w g od 9 do 12 ze Spowiedzią i Komunią Św. kwartalną przyjdą do chorych i starszych Parafian Ks. Proboszcz i Ks. Artur.

10. W przyszłą niedzielę – 4 miesiąca września – o g. 7,00 odprawimy Mszę św. w intencji ofiarodawców, a składka zbierana na wszystkich Mszach św. przeznaczona jest na cele budowlano - remontowe naszej parafii.

11. W przyszłą niedzielę, 28 września, po Mszy św. wieczornej pierwsza po wakacjach adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież i dla młodzieży. Zapraszamy wszystkich, szczególnie kandydatów do bierzmowania. Po adoracji krótkie spotkanie organizacyjne dla kandydatów z klas III przed wyjazdem na dzień skupienia do Kórnika i ostatnia możliwość zapisania się na ten wyjazd.

12. Zbiórki dla ministrantów młodszych w piątek o g. 17,30 a dla kandydatów w niedzielę po Mszy św. o g. 11,00.

13. Zachęcamy do nabywania kolejnego numeru Przewodnika Katolickiego, który zawiera między innymi artykuły na temat: o kościele w Albanii przed wizytą papieża Franciszka, o potrzebie solidarności między katolikami w rozmowie z patriarchą Jerozolimy oraz zadośćuczynienie państwa wobec wywożonych na Sybir, mordowanych i grzebanych na warszawskiej „łączce”.

14. W dzisiejszą niedzielę Kościół w sposób szczególny zatroskany jest o środki społecznego przekazu, modlimy się o to aby prasa, radio, telewizja, kino służyły we wszystkich poczynaniach dobru człowieka, aby były nośnikami wartości chrześcijańskich. Z wielkim niepokojem spoglądamy na ten problem życia społecznego w naszej Ojczyźnie.

 
« PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 3

projekt i realizacja: machowiak.eu