Piątek, 24 października 2014r.

Parafia pw. św. Jerzego w Poznaniu

                                     
news menu leftnews menu right
Parafia pw. św. Jerzego w Poznaniu Witamy na stronie parafii św. Jerzego w Poznaniu

Módlmy się na różańcu

Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii: patrz ogłoszenia.

Biuro Parafialne

 

  ul. Swoboda 43a 

  60-389 Poznań

  tel.: 061 867-17-81

  - wt. czw. i sob 10:00-12:00

  - wt. i śr. 16:00-18:00

 

29 niedziela zwykła 19-26 października 2014 r.

1. Msze św. w tym tygodniu według ustalonego planu, a biuro parafialne czynne będzie wyjątkowo tylko we wtorek i środę.

2. Nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu:

a/ dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o g. 17,00

b/ dla dorosłych codziennie oprócz środy o g. 18,15

c/ dla młodzieży w czwartek o g. 19,45

3. Dzisiejsza niedziela poświęcona jest w kościele sprawom misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny, który w tym roku przeżywamy pod hasłem: ”Z Ewangelią do narodów”. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Prosimy Boga, aby mogli skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły, albo dotąd Boga nie poznały. Jest to stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy misyjność. Wielkie dzieło misji wspieramy na różne sposoby – modlić się będziemy w tej intencji na nabożeństwach różańcowych.

4. Dzisiaj w starym biurze parafialnym zbieramy ofiary od członków Towarzystwa Przyjaciół naszego Seminarium Duchownego.

5. W poniedziałek o g. 18,30 suma odpustowa ku czci Św. Jana Kantego, Patrona sąsiedniej parafii. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości odpustowej.

6. W poniedziałek 20 października przypada 1 rocznica śmierci śp. ks. Krzysztofa Kaczmarka. O g. 19,00 msza św. w jego intencji zamówiona przez Żywy Różaniec.

7. W środę 22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II Papieża. Na wszystkich mszach św. modlić się będziemy do świętego papieża i będzie okazja do uczczenia jego relikwii.

8. W środę przypadają rocznice śmierci – 66 Augusta Kard. Hlonda, Prymasa Polski oraz 58 Walentego Dymka Abpa Metropolity. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych wielkich naszych duszpasterzach.

9. W środę o g. 17,45 naboż. różańcowe, o 18,30 Nowenna, a o 19,00 msza św. w intencji próśb i podziękowań.

10. W czwartek o g. 8,00 msza św. w int. Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

11. W przyszłą niedzielę – 4 miesiąca października – o g. 7,00 odprawimy mszę św. w intencji ofiarodawców a składka zbierana na wszystkich mszach św. przeznaczona jest na cele budowlano – remontowe naszej parafii.

12. W przyszłą niedzielę po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu dla młodzieży i prowadzona przez młodzież, na którą zapraszamy wszystkich chętnych.

13. Zachęcamy do nabywania Przewodnika Katolickiego, który zawiera m.in. następujące ciekawe artykuły jak: Katolicyzm na cenzurowanym – jak być katolikiem pełniąc funkcje publiczne?, Papież na burzliwe czasy – sylwetka Pawła VI tuż przed beatyfikacją oraz Otwartość na człowieka, czyli o tym, co sprawia, że misje się udają. U Panów, którzy sprzedają Przewodnik Katolicki można w dalszym ciągu otrzymać gotowe formularze na jednorazowe wymienianki, które czytelnie wypełnione wraz z ofiarą prosimy składać do skrzynki ustawionej przy wejściu do kościoła.

14. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Słowo Boże wygłoszą Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Przybliżą nam misyjną działalność Kościoła, w które możemy włączyć poprzez modlitwę oraz nabycie Kalendarza Misyjnego na 2015 rok. Kalendarz polskich Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej zawiera Papieskie Intencje Misyjne na każdy miesiąc.

15. W tych dniach pójdziemy na cmentarze porządkować groby naszych bliskich, przygotowując je do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Niech będzie to wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Jednak nie w tym tylko wyrazić się musi cała nasza powinność w stosunku do naszych zmarłych. W duchu głębokiej i żywej wiary w życie wieczne pospieszmy z pomocą duszom w czyśćcu cierpiącym. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro od nich otrzymane zanieśmy im dar modlitwy a zwłaszcza dar mszy św. i Komunii św. Zanieśmy wreszcie w darze to, co naprawdę kosztuje, trochę ofiary i poświęcenia z naszej strony – swoje nawrócenie i pokutę. Zaniesiony wtedy przez nas na grób naszych bliskich kwiat i zapalona na nim nagrobna lampka staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga, a nie tylko zewnętrznym zwyczajem i dekoracją. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.

 

Zmarli nasi parafianie w tym tygodniu:

+ Jan Krzyżaniak – ul. Grochowska l. 91

+ Julia Sibilska – ul. Grochowska l. 89

+ Stanisław Śniadecki – ul. Marcelińska l. 86

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 
« PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 3

projekt i realizacja: machowiak.eu